Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Inscenácia ANTIKVARIÁT, ktorú pripravilo OZ PRAVDA A LÁSKA z Bratislavy  je založená na pravdivých historických faktoch a vychádza z rovnomennej novely Ľuby Lesnej, ktorá vyšla v knihe Tisícročná žena. Ide o históriu známeho bratislavského antikvariátu Steiner, ktorá sa odohráva  počas protižidovských represálií na začiatku štyridsiatych rokov v  nacistickom Slovenskom štáte. Arizoval ho známy slovenský spisovateľ Ľudo Ondrejov.

Tento príbeh je vyrozprávaný cez spomínanie Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej. Jej otec Jozef Steiner bol pôvodným spoluvlastníkom antikvariátu. Rodičia Lýdie Piovarcsyovej naozaj v koncentračnom tábore zahynuli. Samotná Lydka sa aj po toľkých rokoch pokúša zmieriť so svojou minulosťou, prekonať ju činorodým životom a pochopením konania človeka, ktorý je v jej očiach konkrétnym vinníkom tragédie steinerovskej rodiny – Ľudovi Ondrejovovi.

Premiéra sa uskutočnila 17.mája o 19.00 hodine v CO kryte Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava.

Autorka: Ľuba Lesná, réžia: Viera Dubačová, scéna, kostýmy: Tamara Lesná, výber hudby: Martin Karvaš, video: Adam Hanuljak, Hrajú: Emília Vášáryová,  Lucia Lapišáková, Michal Ďuriš a Miloš Cibula.

Vstupné: dospelí 5 €, študenti, dôchodcovia a ŤZP 3 €. Predpredaj vstupeniek v informačnom centre B.Štiavnice tu.