Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Záhadné hlasy a zvláštne tóny neznámeho pôvodu znejúce tmavými úzkymi chodbami bývalej banskej štôlne. Podzemný koncert v krajine tmy, vo svete vytesanom ľudskými ambíciami a hladom po zlate, obývanom salamandrami a ochaňovanom permoníkmi. Skladba pre 12 ľudských hlasov, minerály, machy a baktérie vibruje v črevách Zeme, mimo dosahu Slnka, poriadku a racionality.

sobota
4. máj 2019
1.koncert o 18. 30
2. koncert o 19.30
Štôlňa Bartolomej, Banské múzeum v prírode, Banská Štiavnica
vstup zdarma
kapacita maximálne 20 návštevníkov
záväzná rezervácia miest mailom na koncert@stokovec.sk
alebo telefonicky na 0908 790 942

Zorka Wollny (1980) je poľská autorka žijúca v Berlíne. Vo svojej tvorbe sapohybuje na pomedzí umenia, súčasnej hudby a tanca. Jej zvukové performanciesú vždy úzko spojené miestom, na ktorom vznikajú a s ľuďmi, ktorí ho obývajú.Pre Banskú Štiavnicu vytvorila v spolupráci s 13 miestnymi ženami jedinečnépredstavenie, ktoré sa odohráva priamo v podzemí bane. Osobitá zvuková kompozícia vznikla prepojením ľudských hlasov, kamenia a rôznych netradičnýchnástrojov. Skladba reaguje na prostredie bane, jej historickú úlohu vo formovanímesta a na jej súčasných obyvateľov – machy, netopiere a hmyz.
Účinkujúce:
Aëla Hasbach, Barbora Frenová, Ester Gašparová, Janka Krippnerová, Karma Hasbach, Lea Hrnčíriková, Lívia Oláhová, Lucia Tkáčová, Marína Kuhnová, Sandra Kuhnová, Zuzana Bodnárová, Zuzana Ligeti aZuzana Patkošová

Rezidencia autorky je súčasťou projektu Mesto kultúry 2019, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.