VANDA MESIARIKOVÁ /SK/2019-11-06T09:02:56+02:00

Project Description

Vanda Mesiariková. Voľná fotografka z Prievidze. Vyhľadáva výzvy a ešte radšej experimentuje. Fotenie je pre ňu formou sebavyjadrenia, vo voľnej tvorbe sa venuje inscenovanému portrétovaniu, profesne sa zameriava na svadobnú fotografiu.
Niekoľko rokov sa venovala lektoringu fotografických kurzov na Akadémií Kreatívnej Fotografie v Bratislave.
Od roku 2018 je členkou Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky. Je finalistkou súťaže Slovak Press Foto 2018 v kategórii Každodenný život so súborom Po sezóne. V začiatkoch tvorby sa venovala lomografii a jej konceptu – „fotografie bez starostí“. Výsledkom tejto alternatívnej metódy prístupu k fotografii bolo ocenenie v súťaži Tori Amos Inspiration Competition. Inšpiráciu čerpá najmä z ľudí, ktorých fotí a vo fotografii je pre ňu základom motív alebo emócia, ktorú sa snaží vyjadriť. V roku 2013 bola súčasťou Projektu Fotokino ´10 – autorskej výstavy. Ďalej sa venovala tvorbe fotografických reportáží do časopisu iLemon. V roku 2015 získala tretie miesto v celoštátnom kole súťaže AMFO 2015.
 Zaujíma sa aj o film, v roku 2013 režírovala svoj krátky film Medzi vrstvami, ktorý získal prvé miesto na celoštátnej prehliadke Cimeama a tretie miesto na svetovom festivale filmov Unica. Film bol premietaný na niekoľkých domácich a zahraničných festivaloch, napríklad Uppsala International Short Film Festival vo Švédsku, Colours of Ostrava, Medzinárodný filmový festival Bratislava alebo Opavský Páv.
V rámci Almázie Štiavnica vypracovala fotografický projekt Sídlisko s výhľadom, ktorý bol súčasťou festivalu PSST! Drieňová. S týmto súborom sa stala víťazkou súťaže Slovak Press Foto 2019 v kategórii Životné prostredie.
Projekt 346 a výstavu organizuje a kurátorsky zastrešuje Štokovec, priestor pre kultúru.
Fotografka fotí

Detaily

Projekt:

Tags: