Štiavnica nielen strieborná očarila

Divadelné putovanie za neobjaveným pokladom Banskej Štiavnice v podaní hereckej skupiny Stratený groš za sebou niekoľko repríz. Reakcie divákov veľmi pozitívne a niektoré z nich sme sa rozhodli vám sprostredkovať.

Ako hodnotíte divadelné predstavenie?

Slávka (46): Predstavenie sa páčilo celej našej rodinke natoľko, že sa pohrávame s myšlienkou, že sa naň prídeme pozrieť aj druhý raz. Herecké výkony boli ohroma my sme sa cítili, akoby sme sa v čase posunuli o pár storočí dozadu.

Lukáš (22): Od úplného začiatku bolo cítiť nadšenie, s akým nás herecký súbor viedol po rôznych kútoch Štiavnice a zasypával informáciami. Aj keď informácií bolo za hodinku a pol mnoho, neprichádzalo do úvahy, že by ste sa nudili a pomaly prestávali počúvať, všetko bolo podané veľmi poučne a zábavne. Odporúčam všetkým ľuďom, ktorí by si chceli trošku skultúrniť letné dni.

Čo sa Vám páčilo zo všetkého najviac?

Martina (34): Veľké plus bolo, že sme za pokladom, ktorý sme na konci predstavenia objavili, museli putovať a nepostávali sme len na jednom mieste. Okrem toho, že sme videli skvelé divadelné predstavenie o našom rodnom meste, sme vďaka stúpaniu do štiavnických kopcov urobili niečo aj pre našu postavu do plaviek. (smiech)

Renáta (27): Pre mňa bol zlatý klinec programu práve záver predstavenia. Absolútne som ho nečakala a bola som veľmi milo prekvapená. Osobne si myslím, že z neho plynie veľké ponaučenie do života a núti človeka zamyslieť sa nad svojimi hodnotami a nad tým, čo je vlastne na tomto svete najdôležitejšie.

Zistili ste počas predstavenia niečo, čo ste predtým ani len netušili?

Peter (64): Ako rodený Štiavničan som bol na toto predstavenie veľmi zvedavý, chcel som vedieť, či ma niečo prekvapí. Musím uznať, že niektoré veci z histórie nášho mesta by som si mal ešte preštudovať, najmä čo sa týka rodiny Rösslovej. Ale na druhej strane som veľmi rád, že som si oprášil vedomosti, ktoré som nadobudol ešte ako žiak základnej školy. So sebou som zobral aj vnúčatá, pre ktoré to bol veľký zážitok a až do večera diskutovali o tom, čo sa im páčilo najväčšmi a ako by oni konali na mieste jednotlivých postáv.

Róbert (40): Pre mňa bola nová takmer každá informácia z predstavenia, pretože zo Štiavnice nepochádzam, aj keď sa na toto miesto vždy radi s rodinou vraciame či na prechádzky centrom alebo sa okúpať na niektorom z jazier počas horúcich letných dní. Najviac zo všetkého ma prekvapilo, koľko znamných osobností zo Štiavnice pochádza a koľko ich tu tvorilo. Netušil som, že Sládkovič svoje veľdielo Marína tvoril práve tu. doteraz som si myslel, že ho napísal niekde vo svete. Veľmi poučné putovanie, plné výborných hereckých výkonov, ktoré sprevádzala živá hudba a dobrá nálada.

Termíny ďalších repríz predstavenia Štiavnica nielen strieborná alebo Mešťania, básnici a Náckovia: 20. júla, 4. augusta, 17. augusta, 1. septembra.

Odpovede spracovala Lucia Matejová

Najnovšie články

Archív

Kategórie článkov

2019-07-11T13:15:09+02:00