PSSST! DRIEŇOVÁ2019-06-06T09:32:48+02:00

Projekt PSSST DRIEŇOVÁ

Pssst!

Na Drieňovej …
… sa niečo deje!

Tichá noc a tiché ráno,
tiché deti, tiché kvety,
tiché slnko, tiché smeti.

Dvojdňový festival Pssst! potichu a nenápadne zasiahne do každodennej rutiny štiavnického sídliska Drieňová. Tichom si tu spolu vyčistíme hlavu, dramaticky upraceme vnútri aj navôkol, nazrieme cez kultúrne okná, vynájdeme recept na citlivý turizmus a namiešame lokálnu medicínu na všetky sídliskové neduhy. Tešte sa na tiché prechádzky, tichý protest, tichý prednes… ale hlavne potichu! Pssst!

Ako sa zapojiť?

Viete, kde na Drieňovej nájdeme naozajstné ticho? V čom je sídlisko až po uši? A kde skapal pes?
Napíšte nám a nájdeme si tisíc a jeden dôvod na stretnutie.

Priebežné informácie nájdete na tejto stránke.

Prečo sa zapojiť?
Sú to naše chodníky a naše skratky, naše obchody, naše choroby, naše plány, naše miesta, naše príbehy, naše zvuky, naše kvety, naše deti, naše jedlá, naše autá, náš smiech, naše piesne, naše vchody, naše školy, naše túžby, naše psy… a náš bordel!

Život na sídlisku sa podobá včeliemu úľu. Každý v ňom má svoje miesto a zmysel. Jedna obrovská komunita, v ktorej sú všetci anonymní,ale spolu vytvárajú dav s osobitou charizmou.V rámci Projektu Mesta kultúry 2019 by sme sa radi dostali do srdca tohto davu,a spoločne so všetkými obyvateľmi vytvorili možno pominuteľné,ale nezabudnuteľné chvíle. Je to už takmer rok, čo sme sa na FB opýtali, čo vám na Drieňovej chýba. Vaše reakcie boli natoľko podnetné a spontánne, že sme sa rozhodli venovať im väčší priestor.

V Januári 2019 počas otvorenia Mesta kultúry sa podarilo zachytiť ďalší kúsok veľkého príbehu Drieňovej a v týchto dňoch už prebieha anketový výskum, podľa ktorého budú vypracované kultúrne aktivity navrhnuté s obyvateľmi sídliska. … Všetko to vypukne 14 a 15 júna,na festivale Pssst! kde si budete môcť spoločne vychutnať štiavnickú sídliskovú Almáziu.

Kedy: 14. – 15. júna 2019, čas – od vidím do nevidím
Kde: Sídlisko Drieňová
Zapojení umelci: Marek Majeský, Marián Labuda Ml., Štefan Richtárech, Diana Minarovičová, Jana Pilzová
Cena:
Podujatie: PSSST Drieňová
Organizátori: Mesto Banská Štiavnica