Projekty Mesta kultúry s celoslovenským ocenením

Projekt Mesto kultúry sa blíži pomaly ku koncu a postupne prichádzajú aj rôzne reakcie na jeho aktivity. V ostatných týždňoch nás potešili aj dva nečakané, ale o to významnejšie výsledky.

Vanda Mesiariková, ktorá pre projekt Pssst! Drieňová nafotila sériu fotografi í Sídlisko s výhľadom (stále je umiestnená na stojiskách), získala ocenenie medzinárodnej poroty a zvíťazila v kategórii Životné prostredie v prestížnej súťaži Slovak Press Photo. Cenu si prevzala 3. 10. 2019 v Bratislave a jej fotografi e boli spolu s ďalšími najlepšími autormi vystavené v bratislavskej Kunst halle. Mimochodom, náš región mal na tejto výstave ešte jedno zastúpenie, keď svoj cyklus fotografií  dovolenkujúcich Bratislavčanov vystavoval Ján Viazanička.

Obrovským prekvapením pre nás bola informácia, že región prekročilaj ďalší náš projekt. Vydarenú prácu s deťmi na Šobove, s ktorými Dodo Klimko, Wuačkowec a Marek Garai vytvorili pesničku Čavore, ocenila verejnosť množstvom zhliadnutí na internete, ale aj pozitívnymi slovami. Nečakali sme však, že porota celoslovenskej súťažeRoma Spirit vyberie tento projekt spomedzi desiatok ďalších do finále súťaže v kategórii Čin roka. Odovzdávanie cien sa uskutoční v závere novembra v priestoroch Slovenského národného divadla a záznam z podujatia uvedie aj RTVS.

Rastislav Marko

Najnovšie články

Archív

Kategórie článkov

2019-12-17T10:51:45+02:00