Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Almázia Štiavnica: Mesto kultúry 2019 spolu s autorkou pozývajú na workshop zlátenia pre verejnosť do Galérie Jozefa Kollára. Workshop sa uskutoční v premenlivej výstave Super pocit, ktorú autorka vytvorila ako pozadie pre ďalšie aktivity.

Kapacita workshopu je maximálne 10-13 účastníkov, preto Vás prosíme o záväzné prihlásenie sa na mailovú adresu: stokovec@stokovec.sk, workshop je zdarma.

pre koho je workshop zlátenia určený?
– Budeme pracovať s netoxickým materiálom s 23 karátovým plátkovým zlatom,
– prísť môžu mamičky s deťmi, mládež aj seniori / všetci starší nad 5 rokov,
– prineste si svoje obľúbené obrázky, detské kresby, malé 3D objekty, fotografie, papiere od žuvačiek,            všetko čo by ste radi skúsili pozlátiť.

Spolu s autorkou sa na Vás tešíme!

Kto je Anabela Žigová, naša augustová rezidentka v programe EDU AIR?
Anabela Žigová (1974) sa narodila v Bratislave, dnes žije a tvorí prevažne v New Yorku, Prahe a v Bratislave. Študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paríži. Na Slovensku v roku 2015 distribuovala svoj prvý celovečerný dokumentárny film Salto Mortale. V súčasnosti pracuje na novom projekte Super pocit.

Rezidenciu EDU AIR a sprievodné programy organizuje Banská St a nica Contemporary www.banskastanica.sk v rámci projektu Almázia Štiavnica: Mesto kultúry 2019, ktorý je financovaný z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia.