Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Po nedeľnom obede Vás pozývame na prechádzku štiavnickou prírodou. Trasa je vopred nalinkovaná. Vyberieme sa z historického centra, zo srdca Štiavnice, ktorým je Trojičné námestie do kopca smerom na Červenú Studňu. Trasa spája dva dôležité body, ktoré rámcujú septembrový rezidenčný pobyt sochára Juraja Gábora. Ten v Štiavnici tvorí v ateliérovom prostredí TROJICA AIR a v teréne realizuje projekt Transfer, ktorý lokalizoval práve pod Červenou Studňou. Denne tak dochádza z jedného ateliéru do druhého, ktorým sa stala štiavnická príroda. V nedeľu sa spolu s autorom prejdeme a vypočujeme si, čo ho motivovalo a inšpirovalo v Štiavnici, čo vzniká za pomoci tesárskeho majstra v lokalite pod Červenou Studňou, prečo dáva toľko energie do fyzickej práce a iné.

Štart: 13:00, Trojičné námestie pri pódiu

Trasa: studnička pod Červenou studňou

Náročnosť: minimálna / odporúčame pohodlnú obuv

Prechádzka sa koná za každého počasia

Organizuje: Banská Stanica Contemporary / www.banskastanica.sk

Juraj Gábor (1985) je mladý intermediálny umelec, ktorý sa v posledných rokoch venuje najmä kresbe a sochárskym intervenciám vo voľnej krajine aj v galériách. Premýšľa citlivo každý zásah, doslova každú čiaru. Keby nebol umelcom, bol by architektom. A táto jeho vášeň pre monumentálne architektonické realizácie s citom vsadené do prostredia je zjavná. V Štiavnici počas septembrovej rezidencie v programe TROJICA  AIR bude pripravovať projekt „Transfer-Prechod“ pre dnes nenápadnú, skôr zabudnutú lokáciu v blízkosti Červenej studne.

Projekt je súčasťou Almázia Štiavnica: Mesto kultúry 2019, ktorý realizuje Štokovec, priestor pre kultúru v spolupráci s Mestom Banská Štiavnica s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia. Ďakujeme.