Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Pozývame rodičov mamičky, oteckov aj starých rodičov a ich deti v predškolskom veku na stretnutie s Danielou Krajčovou. Stretnutie  sa uskutoční v stredu 24.apríla 2019 o 16:00 v priestoroch  bývalých šatní školy na Gollnerovej-Gwerkovej 6 v priestore PARTER a bude mať formu diskusie o priestoroch, kde deti radi trávia čas, o
priestoroch, ktoré sú na hru vhodné. Budeme Vás počúvať a sme zvedaví ako Vy a Vaše deti vnímate verejný priestor Banskej Štiavnice z perspektívy rodiča.

Vyzývame rodičov aby na stretnutie priniesli fotografie miest, kde sa  deti môžu hrať, kde sú v bezpečí. Autorka tieto miesta zaradí do kresieb, na ktorých tu v Štiavnici pracuje, Daniela je v Banskej Štiavnici so svojimi malými deťmi na umeleckej rezidencii v rámci projektu EDU AIR, ktorý je súčasťou Mesta kultúry. Jej projekt mapuje trajektórie pohybu rodiča a detí, komplikovanosť terénu a prekážok na ceste z bodu A do bodu B. Autorka v rámci dennej rutiny presunu z miesta kde býva do miesta kde pracuje prekonáva nie len výškový rozdiel ale aj množstvo väčších či menších bariér. Počas dňa vyhľadáva miesta, kde sa deti môžu hrať, prípadne identifikuje miesta, ktoré takýto potenciál majú. Rôzne zákutia, minizáhradky pred panelákmi, lavičky v parku.

Ak podobnú dennú rutinu zažívate aj vy, pozývame Vás na stretnutie a diskusiu o miestach s hravým potenciálom. Vaše deti sú na stretnutí vítané!

Organizuje Banská St a nica Contemporary
Partnerom je Mesto Banská Štiavnica
Finančne rezidenciu autorky a projekt EDU AIR podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.