Loading Udalosti
Podujatie sa už uskutočnilo.

Festival JAMA prinesie do Banskej Belej a Banskej Štiavnice intermediálne umenie a spomienku na Milana Adamčiaka

Milan Adamčiak, významný konceptualista, vizuálny umelec, performer a muzikológ, by sa v decembri 2019 dožil 73. narodenín. Umelci a miestni obyvatelia si takmer dva roky po jeho smrti pripomenú jeho tvorbu v regióne, kde prežil posledné roky svojho života. V Banskej Belej a Banskej Štiavnici sa začiatkom októbra po prvý raz uskutoční medzinárodný festival intermediálneho umenia JAMA – 73. ročník Milana Adamčiaka. Adamčiakovo pôsobenie si festival pripomenie nielen prezentáciou jeho tvorby, ale aj uvedením najaktuálnejšieho umenia, ktoré bude tvoriť veľkú časť programovej dramaturgie JAMA.

Festival sa odohrá 4. a 5. októbra v priestore Parter_BSC (nové priestory galérie Banská St a nica Contemporary), na železničnej stanici Banská Štiavnica, kde Banská St a nica dlhoročne pôsobila, a v obci Banská Belá, kde Milan Adamčiak prežil poslednú etapu života života. Program bude pozostávať z koncertov, performancií, umeleckého sympózia a z jedinečnej výstavy prezentujúcej Adamčiakovo pôsobenie medzi miestnymi v regióne. Súčasťou podujatia budú aj umelecké intervencie v Banskej Belej a okolí a špeciálny program pre miestnych obyvateľov.

Program podujatia v piatok 4.10:

o 17:00 Registrácia

o 18:00  Výstava Medvedia hlava a nájdené cello + otvorenie festival. Rozprávanie, pitie a vítanie sa na pozadí najkratšej výstavy v histórii festivalu. Otvorenie výstavy Medvedia hlava a nájdené cello. Svätopluk Mikyta, Michal Murín, Ivan Šiller, Fero Király, Rastislav Marko, Zuzana Bodnárová

o 19:30  Brakická situácia /performance/- P. FornayováP. Machajdík

o 20:15  Stojím a čakám /performance/ – A. Čonková a miestni

Vstupné  na jednotlivé podujatia pre miestnych z okresu B. Štiavnica zdarma.