Loading Udalosti

Milan Adamčiak (*1946– †2017) – konceptuálny umelec, autor vizuálnej poézie, hudobník, skladateľ, muzikológ a vysokoškolský pedagóg – bol jednou z najvýraznejších osobností súčasného umenia na Slovensku. Posledné roky žil a tvoril (na okraji spoločnosti) v okolí Banskej Štiavnice. Navštevoval Banskú St a nicu, býval v skromnej záhradnej chatke na okraji Banskej Belej, čas rád trávil v miestnych krčmách. Takto nenápadne sa uzatváral život človeka, ktorého dielo je známe od Tokia až po New York. V roku 2017 realizovala Slovenská národná galéria v Bratislave prierezovú výstavu Adamčiak začni!, ktorej sa však už nedožil. Nechceme, aby Milanov odkaz prežíval iba v monografiách a galériách. Jeho rukopis vznikal na periférii – umeleckej a ostatné roky aj geografickej a spoločenskej. Tunajšie okolie ho formovalo, tu ho možno najlepšie pochopiť, čerpať z neho a nadviazať naň.

Medzinárodný festival JAMA si pripomenie nedožité 73. narodeniny Milana Adamčiaka na miestach, na ktorých bol posledné roky najviac doma, a obsahom nadviaže na odkaz Adamčiakovej tvorby.

Predbežný program:
Odborné sympózium, Hudobné a tanečné performance, Výstava diel M. Adamčiaka a Sprievodné aktivity.

Hľadáme dobrovoľníkov!

Na festival JAMA – 73. ročník Milana Adamčiaka hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s hladkým priebehom festivalu. Práca je nenáročná, zaujímavá a je vhodná najmä pre študentov a mladých ľudí, ktorí sa chcú priblížiť dianiu v súčasnom umení alebo sa naučiť viac o fungovaní kultúrnych podujatí.

Kedy? 4. – 5. októbra 2019

Kde? V Banskej Štiavnici na medzinárodnom festivale intermediálneho umenia JAMA

Dokedy je možné sa prihlásiť? Do štvrtka 26. septembra 2019

Ako sa prihlásiť? E-mailom na adresu sylvia@cluster-ensemble.com

Bližšie informácie tu.